Ekonomiskās krīzes seku izpausme kokrūpniecības sektorā

Pasaules ekonomiskā krīze atstājusi būtisku ietekmi uz kokrūpniecību un meža nozari kopumā UNECE reģionos (Eiropā, Ziemeļamerikā un NVS valstīs), kuros esošie meži klāj 42% no visiem pasaules mežiem.

2009.gadā kopējais meža nozares produkcijas patēriņš UNECE reģionos samazinājās par 8,5% (Ziemeļamerikā – par 12,7%, Eiropā – par 5,9%), savukārt NVS valstu reģionā nozares produktu patēriņš pieauga par 3,2%.

Situāciju galvenokārt saasināja jaunu māju būvniecības apjomu samazināšanās Ziemeļamerikā un Eiropā, bet māju būvniecības sektors ir galvenais kokrūpniecības produktu (īpaši zāģmateriālu) noieta tirgus.

Kopš augstākā punkta sasniegšanas 2006.g., kad jaunuzcelto māju apjoms bija 2,2 miljoni, 2007.g. šis apjoms ASV samazinājās par 25%, 2008.g.- par 34%, bet šogad sagaidāmais kritums – par 50%. Eiropā māju būvniecības apjoms pagājušajā gadā samazinājās par 13,9%; arī šogad sagaidāms aptuveni līdzīgs samazinājums.

Līdz ar pieprasījuma samazināšanos, arī kokmateriālu cenas sāka būtiski samazināties, sasniedzot savu zemāko atzīmi kopš 1940.gada.

Savukārt kurināmo granulu tirgus palielinājās par 20%, bet līdz 2012.gadam gaidāma tirdzniecības apjomu dubultošanās. Eiropa tostarp ir gan lielākais patērētājs, gan lielākais kurināmo granulu ražotājs.

 

Lasīt vairāk: www.unece.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *