Biodegvielu ražošanas perspektīvas Latvijā

Pietiekami plaša biodegvielu izmantošana nodrošinātu gan CO2 emisijas samazināšanu, gan naftas un tās produktu importa samazināšanu, gan vērā ņemamu tautsaimniecības reorganizāciju. Tāpēc ES kopumā pievērsusi ļoti lielu uzmanību biodegvielu īpatsvara palielināšanai. Ir izveidota un sekmīgi darbojas Eiropas biodegvielu tehnoloģijas komisija (European Biofuels Technology Platform), kuras darba grupas patiešām analizē visus jautājumus sākot ar izejvielu ieguvi un degvielu ražošanas tehnoloģijām un beidzot ar biodegvielu attīstību veicinošu likumdošanu.

Izvirzīti arī konkrēti mērķi, no kuriem daļa ir kļuvusi par direktīvām un tātad būtu obligāti jāizpilda visām dalībvalstīm.

Lai analizētu reģionālās iespējas, ir jāapskata biodegvielu veidi, to ražošanas tehnoloģiju attīstības pakāpe un pieejamie resursi konkrētu degvielu veidu ražošanai.

Turklāt, vadoties no dzinēju konstrukcijas un biodegvielu ražošanas tehnoloģiju attīstības, viennozīmīgi tiek atzīts, ka tuvākajā nākotnē (līdz 2013.gadam) galvenā nozīme būs bioetanolam un biodīzelim.

2008.gada biodīzeļa ražošanas jaudas Latvijā spētu nodrošināt gandrīz 30 % no dīzeļdegvielas patēriņa valstī.

 

Lasīt vairāk: www.lza.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *