Eksperti prognozē arī turpmāku eksporta rādītāju uzlabošanos

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, augustā eksporta apjoms bija 273 miljoni LVL, kas ir par 27% mazāk kā 2008.g. augustā, savukārt importa apjoms samazinājās vēl vairāk – par 42,1% līdz 354 miljoniem LVL.

Augustā nozīmīgākā daļa (75,1%) Latvijas eksportā bija izvedumam uz Eiropas Savienības valstīm, tam sekoja eksports uz NVS valstīm – 14,4%. Svarīgākie eksporta partneri bija Lietuva, Igaunija, Vācija, Krievija un Zviedrija.

Pēc ekspertu domām, turpmākajos mēnešos eksporta rādītāji varētu uzlaboties.

Kā prognozējis DnB NORD Bankas ekonomists Pēteris Strautiņš, varētu turpināt pieaugt koksnes produktu eksports, jo pakāpeniski kāpj to cenas.

Savukārt Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds prognozē, ka kopumā III ceturkšņa tirdzniecības bilance varētu būt nedaudz sliktāka par II ceturkšņa rādītājiem, ņemot vērā sliktos jūlija mēneša rezultātus. Arī nākamo mēnešu laikā nelielais eksporta pieaugums, visticamāk, nebūs pietiekams, lai kompensētu kritumu iekšzemes pieprasījumā, tāpēc ekonomika kopumā turpinās sarukt vēl vismaz līdz nākamā gada sākumam. Iekšzemes kopprodukta kritums III ceturksnī, rēķinot pret pagājušā gada attiecīgo periodu, varētu sasniegt pat 20%.

 

Lasīt vairāk: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *