Eksperti prognozē eksporta rādītāju uzlabošanos

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, š.g. augustā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, eksporta apjoms bija 273 miljoni LVL (-27%), bet importa apjoms samazinājās vēl vairāk – par 42,1%, sastādot 354 miljonus LVL.

Augustā nozīmīgākā daļa (75,1%) Latvijas eksportā bija izvedumam uz Eiropas Savienības valstīm, tam sekoja eksports uz NVS valstīm – 14,4%. Svarīgākie eksporta partneri bija Lietuva, Igaunija, Vācija, Krievija un Zviedrija.

DnB NORD Bankas ekonomists Pēteris Strautiņš prognozējis, ka arī turpmākajos mēnešos var cerēt uz tālāku koksnes produktu eksporta pieaugumu, jo pakāpeniski kāpj to cenas.

Savukārt Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds paudis viedokli, ka kopumā trešā ceturkšņa tirdzniecības bilance varētu būt nedaudz sliktāka par otrā ceturkšņa rādītājiem, ņemot vērā sliktos jūlija mēneša rezultātus. Arī nākamo mēnešu laikā nelielais eksporta pieaugums, visticamāk, nebūs pietiekams, lai kompensētu kritumu iekšzemes pieprasījumā, tāpēc ekonomika kopumā turpinās sarukt vēl vismaz līdz nākamā gada sākumam. Iekšzemes kopprodukta kritums trešajā ceturksnī, rēķinot pret pagājušā gada attiecīgo periodu, varētu sasniegt pat 20%.

 

Lasīt vairāk: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *