Jaunā Krievijas Meža kodeksa trūkumi un negatīvie aspekti

Izskanējis viedoklis, ka Krievijā šobrīd pastāvošais Meža kodekss esot orientēts uz mežu izciršanu, nevis racionālu un ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Pēc šī kodeksa, mežizstrādes apjoms neesot noteikts. Aizliegts vienīgi pārcirst ikgadējo koksnes pieauguma apjomu, bet arī tad uzliktais sods neesot vērā ņemama summa. Arī Valsts domes deputāts Sergejs Koļesņikovs apstiprinājis, ka reālu sodu neesot, turklāt, neesot paredzēti arī administratīvie sodi par izcirsto meža platību neatjaunošanu. Kodekss formāli šo prasību paredz, bet faktiski neesot nekādi sodi par prasības neievērošanu.

Tāpat jaunajā Krievijas meža likumdošanā nav paredzēta vēl virkne būtisku aspektu, ko atzīst arī pats S. Koļesņikovs. Savukārt vēlme pēc iespējas pilnīgāk izmantot meža resursus, tikai palielinās – ja mežu apsaimniekošanas reformas sākumā tika izteiktas prognozes, ka šī sektora ikgadējais devums varētu tikt palielināts līdz 100 miljardiem USD, tad šobrīd jau tiek ziņots, ka Krievijas meža nozare netiekot novērtēta un meža nozares patiesais potenciāls esot 300 – 400 miljrd.USD.

 

Lasīt vairāk: www.vsp.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *