Pētījums par atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespējām Latvijā

„Atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespēju izvērtējums Latvijā līdz 2020.gadam” tika veikts saskaņā ar saistībām, ko Latvija uzņēmusies, parakstot Kioto protokolu par siltumnīcas gāzu emisijas samazināšanu.

Šī izpētes darba mērķis bija meklēt alternatīvas, kā Latvijai sasniegt uzliktos lielos mērķus atjaunojamo energoresursu īpatsvara palielināšanai un analizēt, vai tas ir iespējams.

Pētījuma autori veica esošās situācijas analīzi un, izejot no nosacījuma, ka enerģijas ražošana ir nepieciešama enerģijas gala patērētāju vajadzību apmierināšanai, tika noteikti divi ekstrēmi uzstādījumi gala enerģijas patēriņa prognozei: enerģijas patēriņš pieaug tā, kā tas paredzēts valdības apstiprinātajā dokumenta “Enerģētikas attīstības pamatnostādnes 2007. – 2016.gadam”, un valstī tiek darīts viss iespējamais, lai samazinātu enerģijas patēriņu, maksimāli paaugstinot energoefektivitāti.

Izpētes darba ietvaros tika izveidoti četri energosektora attīstības scenāriji, lai nodrošinātu abas enerģijas patēriņa alternatīvas.

 

Pētījuma atskaite:www.vidm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *