Biomasas bizness pieprasa Rīgā vienlīdzīgas konkurences iespējas

Latvijas biomasas asociācija, Latvijas Kokrūpniecības federācija un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija ir gatavas kopīgiem spēkiem spert visus nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu potenciālai biomasas stacijai Rīgā vienādas konkurences iespējas ar Latvenergo TEC, kas darbojas ar dabasgāzi.

Atdodot visas Rīgas siltumjaudas uz 30 gadiem gāzes stacijai, šī pilsēta nozīmīgiem zaļās enerģijas projektiem paliktu slēgta, turklāt gāzes stacija arī atņemtu Latvijai iespējas izpildīt ES klimata politikas mērķos noteiktās saistības CO2 izmešu samazinājumam par 40%.

„Uzskatu, ka, realizējot tāda mēroga projektus kā TEC-2, Latvijas valstij kā īpašniecei būtu jārēķina ekonomiskais izdevīgums nevis viena uzņēmuma, bet gan tautsaimniecības mērogā. Zaļā enerģētika ilgtermiņā nav dārgāka, bet noteikti izdevīgāka Latvijas tautsaimniecībai, jo izmantos uz vietējiem resursiem bāzēto nozaru – meža un lauksaimniecības saražotos produktus,” skaidrojis Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

 

Lasīt vairāk: Laikrakstā „Dienas bizness” (Nr.3)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *