Vietējais kapitāls valsts politikas un attieksmes dēļ sāk aizplūst uz citām valstīm

Līdz šim sava biznesa daļēju vai pilnīgu pārcelšanu uz citām valstīm īstenoja vairumā gadījumu uzņēmumi ar ārvalstu kapitālu, tomēr šai virzienā sākuši sarosīties arī mazākie uzņēmumi ar vietējo kapitālu. Vairāki eksperti pieļauj, ka šāds process var pieņemties spēkā, tāpēc valdībai būtu jādomā, kā noturēt Latvijā strādājošos uzņēmumus, nevis piesaistīt jaunus ieguldītājus Latvijā.

Nelabvēlīgās Latvijas nodokļu politikas dēļ farmācijas kompānija „Grindeks” savu jauno ražotni gatavojas izvietot Slovākijā, daļu biznesu citā valstī gatavs pārreģistrēt arī Latvijas lielākais IT vairumtirgotājs „Elko Group”. Domu pamest Latviju publiski paudis arī par 2008.gada patriotiskāko uzņēmēju atzītais AS „Liepājas papīrs” prezidents Jānis Vilnītis.

Šie ir tikai skaļākie un redzamākie gadījumi, kad uzņēmumi nolēmuši reorganizēt savu darbību, saistot to ar kādu citu valsti. Piemēram, LSEZ SIA „Laskana” apsver iespēju pārcelt biznesu uz Lietuvu, tomēr pagaidām nekādas darbības nav veiktas.

Vairāki Latvijas uzņēmumi no dažādu valstu vēstniecībām ir saņēmuši tiešus piedāvājumus pārreģistrēt savu darbību attiecīgajās zemēs. Atklāti to atzinusi Somijas vēstniecība.

 

Lasīt vairāk: Laikrakstā „Dienas bizness” (Nr.4)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *