Sabiedrības neapmierinātības dēļ varētu tikt apdraudēts darījums ar SVF

Aģentūras „Reuters” analītiskajā publikācijā pausts viedoklis, ka sabiedrības neapmierinātības un iekšpolitisko procesu dēļ Latvijā un vairākas citās Eiropas valstīs var izgāzties darījumi, kurus šo valstu valdības noslēgušas ar pēdējās instances aizdevēju Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par palīdzību, lai paglābtos no ekonomiska sabrukuma.

Nonākšana strupceļā varētu veicināt paniku tirgos un izraisīt situāciju, kad valdībām vairs nav naudas, lai izmaksātu algas sabiedriskā sektora darbiniekiem un izpildītu savas parādsaistības.

Savukārt šogad oktobrī gaidāmās vēlēšanas var radīt saspīlējumu vai pat šķelšanos Latvijas valdošajā koalīcijā, no jauna radot apdraudējumu gan darījumam ar SVF, gan latam, kura iespējama devalvācija varētu izraisīt negatīvas sekas visā Eiropā.

Ja valstis nesekos SVF prasībām, pēdējās instances aizdevējam būs jāizlemj, vai pārtraukt sadarbību ar šīm valstīm un ļaut to ekonomikām sabrukt un, iespējams, piedzīvot maksātnespēju, kas savukārt izraisītu plašākus satricinājumus tirgos, vai arī kļūt pielaidīgākam savās prasībās.

 

Lasīt vairāk: www.apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *