Vācijas koksnes un koksnes produktu tirgus apskats

Saskaņā ar pēdējiem datiem Vācijā skujkoku zāģmateriālu cenas tiek pieturētas un zāģētavās ražošanas procesi nav atsākušies, kā arī nav redzama aktivizēšanās eksporta tirgos, kas izskaidrojams ar nozares sezonalitāti, jo praktiski visas zāģētavas slēdza savu darbību uz lielajām Ziemassvētku brīvdienām. Neskatoties uz nesenajiem papildus ieņēmumiem no apgrozījuma palielināšanās, pašreizējā situācija  rāda, ka uzņēmumiem rentabilitāte ir pasliktinājusies.

Nelielais pieprasījums pēc svaigi zāģētiem zāģbaļķiem ir labs, stabils. Lapkoku kokmateriālu jomā arī nav vērojamas būtiskas izmaiņas uzlabošanā. Joprojām turpinās stagnācija ozola un dižskābaržu zāģmateriālu tirgū un īpaši tiek prognozēts kritums pieprasījumā pēc ozola. Daļa uzņēmumu ziņoja par apaļkoku uzkrājumiem gada beigās, savukārt, citi ziņoja, ka ir pietrūcis, kas skaidrojams ar piedāvājuma trūkumu.

Stabilāk varēja justies tie uzņēmumi, kuriem bija noslēgti piegādes līgumi, lai gan apaļkoku pircējus esošā situācija neapmierina, jo piedāvājums tirgū joprojām ir zems,  kas saistīts ar vispārējo ražošanas apjomu samazināšanos un ciršanas apjomu samazināšanos privātajos mežos. Sakarā ar vispārējo ekonomisko krīzi īpaši smagi cieta papīrrūpniecība, kurai pasūtījumu apjoms samazinājās 20-30% apmērā un ar cerībām tiek gaidīts 2010.gads, kas varētu ieviest šajā sektora  kādus pozitīvus impulsus. Granulu ražošanas sektorā tiek prognozēta sekmīgāka attīstība sakarā ar papildus un jaunu granulu apkures sistēmu ieviešanu un uzstādīšanu. Savukārt, biomasas spēkstaciju palielināšanās Vācijā ir radījusi spēcīgu konkurenci starp koksnes produktu un enerģētiskās koksnes izmantošanu šajās spēkstacijās. Kā rezultātā pieprasījums pēc malkas ir stingi jākontrolē dažādos kokmateriālu tirgos.

 

Tirgus ziņojums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *