Zāģmateriālu ražošanas apjomi Somijā 2010.gadā palielināsies līdz 8,2 milj.m3

Ekonomikas krīzes un straujā būvapjomu krituma dēļ pieprasījums pēc zāģmateriāliem 2009.gadā samazinājās gan Somijas tirgū, gan tai nozīmīgos noieta tirgos Eiropā. Tādēļ ražošanas apjomu samazināšanas rezultātā, Somijā aizvadītajā gadā kopējais saražoto zāģmateriālu apjoms būs sasniedzis 1990.gada līmeni.

Saplākšņu ražošanas apjoms 2009.gadā samazinājās par 50%, kas cieši saistīts ar bērza zāģbaļķu importa samazināšanu no Krievijas. Savukārt, šogad tiek prognozēta saplākšņu ražošanas apjomu palielināšanās.

Līdz ar pakāpenisku situācijas uzlabošanos būvniecības nozarē, 2010.gadā tiek prognozēta arī lēna zāģmateriālu pieprasījuma palielināšanās Eiropas, ASV un Japānas tirgos.

Arī cenu paaugstināšanās Eiropā notiks pakāpeniski – aptuvenais zāģmateriālu cenu kāpums būs 6%. Zāģmateriālu ražošanas apjomi Somijā palielināsies līdz 8,2 miljoniem kubikmetru (+5%).

Kopumā aizvadītajā gadā no Somijas eksportēto zāģmateriālu apjoms ir par aptuveni 20% mazāks kā 2008.g., savukārt šogad prognozētais eksporta kāpums ir 5%.

Vidējās papīra un kartona eksporta cenas šogad paliks 2009.gada līmenī, savukārt celulozes cenas palielināsies par aptuveni 10%. Lēnā pieprasījuma kāpuma dēļ, papīra, celulozes un kartona ražošanas apjomi Somijā šogad kopumā palielināsies tikai par apuveni 5%.

 

Lasīt vairāk: www.metla.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *