Mežu sertifikācija pēc FSC standarta turpina palielināties

Neskatoties uz krīzes radītajiem šķēršļiem, mežu sertifikācija turpina palielināties kā Krievijā, tā citās pasaules valstīs. Tas skaidrojams ar pieprasījuma palielināšanos koksnes tirgū pēc sertificētiem kokmateriāliem.

Pasaulē kopējā sertificēto mežu platība palielinājusies līdz 118,3 miljoniem hektāru, savukārt Krievijā sertificēto mežu platība palielinājusies no 18 līdz 23 miljoniem hektāru, tādējādi ieņemot otro vietu aiz Kanādas (gandrīz 30 milj.ha sertificēto mežu).

Kopumā līdz 2009. gada oktobrim vairāk kā 80 pasaules valstīs bija izsniegti 995 meža apsaimniekošanas sertifikāti, kā arī izsniegti vairāk kā 15200 FSC kokmateriālu piegādes ķēdes sertifikāti, kas apliecina, ka visā pārstrādes ciklā koksne no sertificētiem mežiem netiek sajaukta ar nesertificētu koksni un īpašnieka piegādātais produkts pilnīgi vai daļēji ir ražots no kokmateriāliem, kas iegūti FSC sertificētā mežā.

Piegādes ķēdes sertifikāta neatņemama sastāvdaļa ir produktu marķēšanas un FSC tirdzniecības zīmes lietošanas noteikumi.

 

Lasīt vairāk:www.forest.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *