Būvniecības apjomi sarukuši par 70%, atgriežoties 2004. gada līmenī

Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociācijas izpilddirektore Inese Vaivade paredz, ka nozares uzņēmumiem šis gads būs vēl smagāks nekā pagājušais, tāpēc sagaidāmi vairāku uzņēmumu bankroti un likvidācijas.

Šobrīd pamatu zaudē galvenokārt tie uzņēmumi, kas radās būvniecības un ar to saistīto būvmateriālu ražošanas un tirdzniecības uzplaukuma laikā, tāpēc kopējais kritums 2010.gadā varētu būt vēl vismaz par 10%.

Jau aizvadītajā gadā nozares uzņēmumi sāka pāriet no jaunbūvēm uz renovāciju, izmantojot Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda (ERAF) naudu.

Rezultātā būvniecības apjoma kritums būvmateriālu tirgotājiem izraisījis ne tikai būvfirmu, bet arī lielu būvmateriālu lieltirgotāju (“Nelss”, “Tapro”, u.c.) bankrotu.

Būvmateriālu vairumtirdzniecības uzņēmuma “EBS” valdes priekšsēdētājs Dzidris Augustinovičs skaidrojis, ka tirgotāji labprāt piedāvātu pašu mājās ražotos būvmateriālus, taču no Polijas, Ķīnas un citām zemēm ievestie būvmateriāli ir par 20 līdz 30% lētāki. Turklāt daļa pašmāju uzņēmumu neprotot saražoto piedāvāt un pārdot tirgū.

 

Lasīt vairāk: www.mod.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *