„Latvijas Finieris” saplākšņa izstrādājumu tirgus daļu ES palielinājis par 50 %

2009.gadu „Latvijas Finieris” (LF) noslēdzis ar aptuveni 5 milj. Ls lieliem zaudējumiem, taču tiek prognozēts, ka jau tuvāko gadu laikā šie zaudējumi tiks atpelnīti.

Kā norādījis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis, pērn galvenais uzdevums bijis samazināt ražošanas izmaksas, savukārt otra prioritāte bija palielināt īpatsvaru tirgū, nodrošinot pēc iespējas lielāku ražošanas apjomu. Rezultātā ES (27 valstu) bērza saplākšņa izstrādājumu tirgū LF īpatsvars gada laikā no 8 – 9 % palielinājies līdz 13 – 14%, kaut arī pieprasījums pēc šiem produktiem ir zems.

U. Biķis arī norādījis, ka pērn un arī šogad tiek vērtēts ikkatrs pircējs un šāda pieeja arī ir devusi savu rezultātu, jo pērn saplākšņa izstrādājumi pārdoti vairāk nekā saražots.

„Noliktavu krājumi tika izmantoti ātrākai pircēju vēlmju – pasūtījumu izpildei, taču 2010. gadā tādu krājumu vairs nebūs, tāpēc ražošana būs jāsabalansē ar pārdošanu.”

Turklāt šobrīd ir aktuāla bērza finierkluču pieejamība Latvijā – jau pērnā gada II pusgadā  finierkluču trūkums liedza saražot vairāk bērza saplākšņa izstrādājumu.

Šogad uzņēmums plāno realizēt ap 180 000 – 190 000 m3 saplākšņa (2009.g. – 164 000 m3).

Plānotā peļņa – 2 milj. Ls un aptuvenie ienākumi – 88 milj. Ls.

 

Lasīt vairāk: Laikrakstā „Dienas bizness” (Nr.8)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *