Eiropā palielinās koksnes biomasas izmantošana enerģijas ražošanā

Jaunākais pētījums par biomasas koģenerācijas elektrostaciju tirgus attīstību Eiropā liecina, ka elektroenerģijas ražošanas jauda no biomasas līdz 2013.gadam Eiropā palielināsies par 2900 MW. Īpaši strauja attīstība šai virzienā gaidāma Lielbritānijā un Francijā.

Pēdējo piecu gadu laikā biomasas koģenerācijas elektrostaciju skaits Eiropā ir divkāršojies – šobrīd aptuveni 800 šādās spēkstacijās, 23 Eiropas valstīs, ikgadēji saražotais siltumenerģijas apjoms ir ap 7100 MW. Prognozēts, ka līdz 2013.gadam šī jauda palielināsies līdz 10 000 MW.

Šī tirgus stabilo kāpumu sekmē biomasas kā videi visdraudzīgākā enerģijas avota  izmantošanas veicināšana, zemāki siltumenerģijas tarifi, kā arī atsevišķās valstīs piešķirtās subsīdijas.

Ziemeļvalstīs šobrīd joprojām ir lielākās biomasas elektroenerģijas ražošanas elektrostacijas; daudzas šādas spēkstacijas ir arī Vācijā un Austrijā. Savukārt Francijā, Lielbritānijā un Baltijas valstīs biomasas izmantošanas apjomus elektroenerģijas ražošanai plānots intensīvi palielināt tuvāko gadu laikā.

 

Lasīt vairāk: www.renewableenergymagazine.com

“The Market for Biomass Power Plants in Europe”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *