Noslēdzies forums par zaļās enerģijas perspektīvām Latvijas tautsaimniecībā

2010. gada 18. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā rīkotajā  Latvijas Zaļās enerģijas forumā tika diskutēts par to, kā paplašināt zaļās enerģijas izmantošanu Latvijas tautsaimniecībā.

Forumu atklāja ekonomikas ministrs Artis Kampars ar ieskatu par Latvijas situāciju zaļās enerģijas jomā un nākotnes iecerēm. Par zaļās enerģijas plašākas izmantošanas nozīmi apkārtējās vides saglabāšanā runāja LR Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks Einārs Cilinskis, savukārt par koksnes pieejamību zaļās enerģijas ražošanā uzstājās LR Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Arvīds Ozols.

Ar priekšlikumiem zaļās enerģijas izmantošanas veicināšanas politikas pilnveidošanā uzstājās RTU profesore Dagnija Blumberga.

Foruma noslēgumā tika pieņemta rezolūciju, kurā definēti desmit mērķi, tostarp palielināt nodarbinātību ar atjaunojamo energoresursu ražošanu un izmantošanu saistītās nozarēs, veicināt šo resursu tehnoloģiju attīstītāju un iekārtu ražotāju konkurētspēju, veicināt sadarbību starp Latvijas uzņēmējiem un zinātniekiem jaunu un efektīvāku tehnoloģiju sagatavošanā un ieviešanā.

 

Lasīt vairāk: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *