Prezentēts ikgadējais Latvijas Makroekonomikas apskats

Latvijas Komercbanku asociācijas rīkotajā preses konferencē  18.jnvārī  tika prezentēts jaunākais Latvijas Makroekonomikas apskats.

Tajā aizvadītais gads tautsaimniecībā raksturots kā grūtākais kopš deviņdesmito gadu sākuma. Tomēr, uzlabojoties valsts konkurētspējai, tuvākajos ceturkšņos tiek sagaidīts būtiski lēnāks IKP kritums, kas 2010. gada beigās jau varētu pāriet nelielā ekonomikas izaugsmē. Tajā pašā laikā prognozēts, ka valstī saglabāsies augsts bezdarbs un pirktspēja turpinās kristies arī šogad.

LKA prezidents Teodors Tverijons skaidrojis, ka šobrīd ārkārtīgi svarīga esot stratēģiskā domāšana ilgtermiņā. Tāpat noteikti būtu jāturpina iesāktās uzņēmējdarbības vides uzlabošanas reformas, jo to iesaldēšana vai palēnināšana būtiski bremzētu nākotnes izaugsmi, tādējādi riskējot ar stagnāciju, emigrāciju un sociālu spriedzi.

Pēc iespējas ātrāk nepieciešams izstrādāt arī nodokļu politikas reformas, lai mazinātu to regresīvo raksturu un samazinātu negatīvo iespaidu uz uzņēmumu konkurētspēju.

 

Latvijas Makroekonomikas apskats

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *