Tiks sākta jauna ISO standarta izstrāde bioenerģētikas attīstībai

Starptautiskā Standartizācija Organizācija (International Organization for Standardization – ISO) ir nacionālo standartizācijas organizāciju federācija, kurā apvienojušās organizācijas no vairāk kā 140 valstīm. Tās darbības galvenais mērķis ir veicināt standartizācijas un ar to saistīto nozaru attīstību, tādā veidā sekmējot preču un pakalpojumu apmaiņu, attīstot sadarbību intelektuālajā sfērā, zinātnē, tehnikā un ekonomikā.

Kopumā pastāv aptuveni 17 500 ISO standarti dažādās jomās un katru gadu tiek publicēti aptuveni 1100 jauni standarti (ar kuriem var iepazīties ISO katalogā).

Šobrīd, saistībā ar strauji augošo globālo interesi par bioenerģētiku, ISO plāno izstrādāt jaunu starptautisko standartu, kas noteiks ilgtspējības kritērijus bioenerģētikas nozarē.

Darba grupā apvienosies nozares eksperti, lai izskatītu sociālos, ekonomikas un vides aspektus, kas saistīti ar ražošanu, piegādes posmiem un bioenerģijas patēriņu, un noteiktu kritērijus iespējamo negāciju novēršanai.

Plānotā standarta ISO 13065 izstrāde būs nozīmīgs ieguldījums bioenerģētikas attīstībā un noteicošais politikas instruments izvirzīto mērķu sasniegšanai minētajā nozarē.

 

Lasīt vairāk: www.iso.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *