Austrijā sākušas paaugstināties skujkoku zāģbaļķu cenas

Zāģbaļķu cenas sāk paaugstināties un pieprasījums no kokrūpniekiem ir salīdzinoši lielāks, tomēr mežizstrādes aktivitāte privātajos mežos Austrijā joprojām nav palielinājusies. Arī uzņēmumi joprojām izvairās no ilgtermiņa līgumu slēgšanas, jo zāģmateriālu tirgus attīstību tuvākajos mēnešos ir grūti prognozēt.

2009.gada decembrī egles tievo sortimentu (15 – 19 cm) cena bija 52 – 63 EUR/m3; resnāko sortimentu (20 – 24 cm) cena – 67 – 83 EUR/m3. Savukārt jau pēdējos slēgtajos līgumos janvārī Vācijas dienvidos par egles B šķiras zāģbaļķu piegādēm cena bija paaugstinājusies par 3 – 4 EUR/m3 līdz 78 – 82 EUR/m3. Austrijā egles zāģbaļķu cena ir aptuveni 74 – 84 EUR/m3. Prognozēts, ka tuvāko dažu nedēļu laikā svaigi zāģētu apaļkoku cena turpinās paaugstināties.

Šobrīd Vācijas centrālajā daļā (augstienēs) mežizstrāde, apgrūtinātās piekļuves laikapstākļu dēļ, netiek veikta, savukārt, valsts ziemeļu daļā par būtisku koksnes izstrādes apjomu samazināšanos netiek ziņots.

Pretēji pozitīvajām tendencēm skujkoku zāģbaļķu tirgū, pieprasījums pēc lapkoku koksnes joprojām ir zems (cena – aptuveni 45 – 50 EUR/m3). Savukārt dedzināmo šķeldu cena paaugstinājusies līdz 84 EUR/t.

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *