Pieņemts likumprojekts „Enerģijas gala patēriņa efektivitātes likums”

Š.g. 28.janvārī, Saeima pieņēma Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sagatavoto likumprojektu „Enerģijas gala patēriņa efektivitātes likums”.

Likuma mērķis ir nodrošināt enerģijas gala patēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu veicināšanu, tai skaitā, energopakalpojumu tirgus attīstību. Likuma prasības attiecas uz energopakalpojumu sniegšanu, enerģijas tirgošanu, sadales sistēmu darbību un enerģijas gala patēriņu.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu rezultātā saruks kurināmā patēriņš, līdz ar to atmosfērā samazināsies siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzums.

Mērķa sasniegšanai tiks izstrādātas programmas un noteikti praktiski energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi katrā no enerģijas gala patēriņa sektoriem – mājsaimniecības, rūpniecības, pakalpojumu, lauksaimniecības, transporta un sabiedriskajā sektorā.

Likuma īstenošanā būtiska loma būs valsts un pašvaldību sektoram, kam ar savu paraugu būs jāveicina energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana.

 

Avots: www.lv.lv

„Enerģijas gala patēriņa efektivitātes likums”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *