Saplākšņu importētāji Eiropā sāk papildināt noliktavu krājumus

Tropu koksnes saplākšņu tirgū Eiropā 2009.gada nogalē bija iestājies klusums, tomēr jau janvāra vidū parādījās zināms steidzamu pasūtījumu apjoms – importētāji sākuši papildināt izsīkušos krājumus. Tikai nedaudzi prognozē ievērojamu pieprasījuma palielināšanos 2010.gada pirmajā pusē, tomēr, piegādes apjomu samazināšanās gadījumā īslaicīgi varētu rasties piedāvājuma deficīts, jo 2009.gadā, pieprasījuma krituma un nenoteiktās tirgus konjuktūras dēļ, Eiropas saplākšņu importētāji koncentrējās uz krājumu apjoma samazināšanu noliktavās.

Kopš 2009.gada vidus, saistībā ar to, ka kuģniecības uzņēmumi nav spējuši operatīvi reaģēt uz tirdzniecības apjomu kritumu un liela daļa pārvadājumus pārtrauca, kravu pārvadājumu tarifi ievērojami paaugstinājās. Savukārt šobrīd lielākā daļa kravu pārvadājumu kuģi jau ir pārslogoti ar pasūtījumiem, tāpēc parādījusies steidzamo pasūtījumu izpildes termiņa nobīde par 3 – 4 nedēļām, kas apgrūtina īstermiņa saistību izpildi ar importētājiem.

Eiropas saplākšņa tirgus pārstāvji prognozē, ka pēc ieilgušā stagnācijas perioda Eiropā finierēto plātņu produkcijas cenas varētu sākt strauji paaugstināties.

Lielākie tropu koksnes saplākšņa eksportētāji joprojām ir Malaizija un Ķīna, savukārt, Indonēzija pakāpeniski zaudē savas pozīcijas Eiropas tirgū zemo vides aizsardzības standartu dēļ.

Ilgtermiņa perspektīvā saplāksnis no tropu lapkoku koksnes sāk zaudēt nozīmību atsevišķu Eiropas valstu tirgos, ko aizvien plašāk aizvieto MDF plātnes, lai gan atzīmējami sektori, kur tropu koksnes saplāksnis ir neaizvietojams, galvenokārt, īpaši izturīgo koka konstrukciju ražošanā un kuģu būvē.

 

Avots: Lesprom Network

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *