Mazākās kokzāģētavas Šveicē sāk izjust koksnes resursu trūkumu

Kokzāģētavu īpašnieki Šveicē pieļauj iespēju, ka drīzumā varētu iestāties koksnes resursu deficīts, jo privāto mežu īpašnieki, zemo koksnes cenu dēļ, nevēlas palielināt mežizstrādes apjomus.

Ja situācija tuvākajā laikā neuzlabosies, zāģmateriālu ražošanas industrija cietīs vēl lielākus zaudējumus, lai arī valsts ekonomikā parādījušās augšupejas iezīmes, un atsevišķas mazākas kokzāģētavas būs spiestas samazināt ražošanas jaudas vai pārtraukt darbību vispār.

Šveices Mežsaimniecības asociācija (Swiss Forestry Association) gan informējusi, ka pirms diviem mēnešiem, kārtējās tikšanās laikā ar kokzāģētājiem, par koksnes resursu trūkumu netika minēts. Turklāt šāda saspīlējuma rašanās notiekot bieži, bet vairāk koksnes deficītu izjūt tieši mazākās kokzāģētavas.

2009.gadā saražotais zāģmateriālu apjoms Šveicē bija aptuveni 5 miljoni kubikmetru.

Valstī meži klāj aptuveni 1,2 miljonus hektāru, kuros ir vidēji 420 miljoni kubikmetru koksnes. Pēc mežu īpašuma formas aptuveni 71% ir valsts meži, bet 29% – privātie. Kopā ik gadu mežizstrādē tiek sagatavoti 8,6 miljoni kubikmetru koksnes.

 

Lasīt vairāk: www.swissinfo.ch

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *