Pasaules finanšu tirgus apskats (26.04.2010. – 05.05.2010.)

Pagājušā nedēļā bažas par Grieķijas valsts nespēju segt savas parādsaistības bija iemesls Eiropas un ASV akciju indeksu kritumam, attiecīgi par 3% un 2,5%.

Eirozonas dalībvalstu finanšu ministrija, Grieķijas valsts defolta novēršanai, apstiprinājuši ekonomikas stabilizēšanas pasākumu programmu 110 miljardu eiro apjomā. Tomēr spriedze tirgos joprojām pastāv, turklāt Grieķijas valdībai ir jāpārvar milzīgā sabiedrības pretestība pret taupības pasākumu plāniem, kas paredz darbavietu un algu samazināšanu valsts sektorā.

Japānas ekonomikas dati liecina par tālāku ekonomikas atveseļošanos, jo iedzīvotāju tēriņi pieauguši par 4,4%, salīdzinot ar iepriekšējā gada analogo periodu. Arī ražošanas sektorā ir pazīmes, kas liecina par pieaugumu.

Vācijā bezdarba līmenis krities līdz 7,8%, toties Spānijā bezdarbs pieaudzis līdz 20,1%.

Krievijas banku sektorā šobrīd ir teicama likviditāte. Lielāka problēma ir zemais pieprasījums pēc aizdevumiem no uzņēmumu puses, jo uzņēmumu vadītāji joprojām ir ļoti piesardzīgi attiecībā uz pieprasījuma prognozēm. Krievijas lielākais uzņēmums “Gazprom” paziņojis par astoņkārtīgu peļņas pieaugumu 2009. gada pēdējā ceturksnī.

Pasaulē eiro cena š.g. 5.maijā sasniedza jaunu pēdējā gada zemāko līmeni, sasniedzot pat  1.281 dolāru līmeni.

 

Lasīt vairāk: Swedbank tirgus apskats

“Nordea Markets” apskats

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *