Zāģmateriālu piegādātāji Levantē un Tuvo Austrumu tirgū turpina paaugstināt cenas

Kā jau iepriekš tika prognozēts, pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem Levantes reģiona un Tuvo Austrumu tirgū pēdējo dažu nedēļu laikā turpināja pieaugt. Tā kā zāģbaļķu iepirkuma izmaksas turpina paaugstināties, Centrāleiropas kokmateriālu kravu nosūtītāji Levantes tirgū turpina paaugstināt zāģmateriālu cenas. Tāpat cenu paaugstināšanas nepieciešamība tiek skaidrota ar ierobežoto zāģmateriālu piedāvājuma apjomu. Vairākās kokzāģētavās iestājies zemākas kvalitātes zāģbaļķu deficīts, kas līdz šim tika izmantoti Levantes prasībām atbilstošu zāģmateriālu ražošanai, savukārt svaigi cirsti zāģbaļķi esot pārāk dārgi.

Tā kā pieprasījums pēc zāģmateriāliem vairumā Eiropas tirgos līdz marta beigām kļuva gausāks, daudzi zāģmateriālu kravu nosūtītāji papildus apjomus realizēja Levantes tirgū.

Aprīļa beigās Alžīrijas kokmateriālu tirgū koka brusu cena bija aptuveni 165 – 168 EUR/m3, bet Marokā un Tunisijā – 172 – 178 EUR/m3.

Arī Tuvo Austrumu valstu tirgos zāģmateriālu cenas ASV dolāru izteiksmē aprīlī atkal būtiski paaugstinājās, kādēļ importētāji kopš marta beigām daudzkārt arī atteikušies no piegādēm.

Saūda Arābijas kokmateriālu tirgū kopš aprīļa vidus standarta sortimenta žāvētu egles zāģmateriālu cena bija aptuveni 250 – 260 USD/m3 (jeb 196 – 204 EUR/m3).

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.17)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *