Kanādas zāģmateriālu ražotāji palielina eksportu uz Āzijas valstīm

ASV tirgū pieprasījuma tālāka samazināšanās pēc Kanādas zāģmateriāliem šā gada 1.ceturksnī veicinājusi Britu Kolumbijā vadošā koksnes produktu ražotāja „Canfor Corp.” pārorientēšanos uz Āzijas tirgu.

Kompānijas vadība skaidrojusi, ka Ķīnas tirgū esot pietiekami vilinošas izaugsmes iespējas un 1.ceturksnī jau 25% no saražotā zāģmateriālu apjoma tika eksportēts uz Āziju (tai skaitā 50% uz Ķīnu), 20% zāģmateriālu tika realizēti vietējā tirgū, bet atlikušais apjoms eksportēts uz ASV.

Pērn lielā skaitā slēgto kokrūpniecības uzņēmumu dēļ, šā gada Čīles zemestrīces un Somijas ostu darbinieku streika dēļ pasaules tirgū samazinājies kopējais koksnes produktu piedāvājums, kā rezultātā zāģmateriālu cenas 1.ceturksnī paaugstinājušās par aptuveni 30%.

Patlaban Kanādas kokrūpniecības uzņēmumi (arī „Canfor Corp.”) sākuši atjaunot darbību 2009.gadā slēgtajās rūpnīcās, jo tiek prognozēts, ka līdz ar dzīvojamo māju renovācijas aktivitātes palielināšanos Ziemeļamerikā, šā gada 2.ceturksnī turpinās palielināties arī pieprasījums pēc zāģmateriāliem. Arī zāģmateriālu noiets Ķīnas un Japānas tirgū tiek prognozēts stabils.

 

Avots: www.winnipegfreepress.com

Papildus: http://www.canfor.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *