Somijā privāto mežu īpašnieki palielinājuši koksnes pārdošanas apjomus

Somijā mežrūpniecības uzņēmumu iepirktais koksnes apjoms no privāto mežu īpašniekiem šā gada aprīlī bija aptuveni 1,2 milj.m3, kas ir par aptuveni 840 tūkst.m3 vairāk nekā 2009.gada aprīlī.

Kopumā, laika periodā no janvāra līdz aprīlim, šogad iepirktais koksnes apjoms no privātajiem mežu īpašniekiem gandrīz dubultojies, sastādot aptuveni 4,5 milj.m3.

Zāģbaļķu iepirkuma apjoms pieauga par 95%, bet papīrmalkas iepirkuma apjoms – par 83%.

Atjaunojoties pieprasījumam pēc koksnes produktiem un palielinoties ražošanas jaudām, Somijā kāpušas arī apaļkoku cenas: augošu skujkoku koksnes cenas kopš marta paaugstinājušās par 4% (priedes zāģbaļķu cena – līdz aptuveni 51 EUR/m3, egles – līdz 52 EUR/m3); augošu bērzu koksnes cena kopš marta paaugstinājusies par 3% (līdz aptuveni 38 EUR/m3).

Priedes papīrmalkas cena paaugstinājusies līdz 15 EUR/m3 (+4%), bet egles un bērza papīrmalkas cenas – līdz 18 EUR un 14 EUR/m3 (+1 – 2%).

Turpinoties labam kokrūpniecības galaproduktu noietam, mežrūpniecības uzņēmumi ieinteresēti visu sortimentu izstrādē un ieguvē, tāpēc aprīlī, likumsakarīgi, palielinājies arī izstrādājamās koksnes piedāvājums no privāto mežu īpašnieku sektora.

 

Lasīt vairāk: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *