Par Atjaunojamo energoresursu likumprojekta (AER) nepilnībām

Neviens nenoliedz AER likumprojekta nepieciešamību, tomēr ir daudz neatbildētu jautājumu un arī atšķirīgi vērtējumi tā ietekmei uz Latvijas tautsaimniecību.

Vairāki nozares speciālisti pat prognozējuši elektroenerģijas maksājumu paaugstināšanos, jo zaļās elektrības iepirkuma cenas, kā arī šo elektrostaciju pieslēgšanas izdevumi spiedīšot palielināt elektroenerģijas sadales un pārvades tarifu.

Biomasas ražotāju asociācijas priekšsēdētājs Didzis Palejs uzsvēris, ka valdības vidēji divas reizes gadā mainīto noteikumu dēļ neesot sasniegts likumprojekta izstrādes galvenais  mērķis – skaidrība un stabilitāte potenciālajiem investoriem.

Tāpat uzsvērts, ka likumprojektā tikpat kā neesot reglamentēti instrumenti, kas stimulētu mājokļu īpašniekus izmantot atjaunojamos energoresursus, ņemot vērā salīdzinoši lielo mājsaimniecību patērēto enerģijas daudzumu.

Tā kā Latvijā energoresursi visvairāk tiek patērēti tieši siltuma ražošanai, spējot realizēt siltumu vietējiem patērētājiem, koģenerācijas stacijas varētu gūt papildu ienākumus arī bez elektroenerģijas pārdošanas par paaugstinātu cenu.

Viens no skaidrojumiem likumprojekta nepilnībām ir pamatidejas pārņemšana no Eiropas direktīvas, kas neesot  piekoriģēta Latvijas vajadzībām un iespējām.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (Nr.78/2010)

“Atjaunojamo energoresursu enerģijas likums”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *