Asociācijas „Latvijas koks” uzņēmumu eksporta ienākumi pieauguši par 53%

Asociācijas „Latvijas koks” apkopotie dati liecina, ka asociācijā ietilpstošo uzņēmumu apgrozījums šā gada 1.ceturksnī sasniedza 43,6 milj.LVL, kas ir par 48,8% vairāk nekā 2009.gada 1.ceturksnī, kad apgrozījums strauji nokritās līdz 29,3 milj.LVL (-53,8%).

Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrādījusi SIA „Troja” (+74,4%) un SIA „Verems” (+65,5%).

Savukārt naudas izteiksmē ienākumus visvairāk kāpinājis uzņēmums „Latvijas Finieris” (par 7,4 milj.LVL jeb 48,5%) un SIA „Bolderāja Ltd” (par 5,53 milj.LVL jeb 57,7%).

AS „Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Juris Biķis skaidrojis, ka ienākumi lielā mērā palielinājušies izmaksu samazināšanas un pasūtījumu portfeļa revīzijas dēļ. Tāpat uzņēmums saīsinājis arī pasūtījumu piegādes laiku. Rezultātā jau 1.ceturksnī gūta tīrā peļņa 0,8 milj.LVL apmērā (pērn 1.ceturksnis tika noslēgts ar zaudējumiem 2,9 milj.LVL apmērā).

Daudziem kokrūpniekiem ienākumi strauji pieauguši un pasūtījumu esot tik daudz, ka peļņa tiek gūta arī par zemākām produktu realizācijas cenām, tomēr tāpat vairākiem uzņēmumiem dažādu iemeslu dēļ ienākumi turpina samazināties, kas skaidrojams gan ar konkrētā uzņēmuma produkcijas veidu un tā pieprasījumu noieta tirgos, gan darījumu partneriem.

Kopumā asociācijā ietilpstošo uzņēmumu eksporta ienākumi pieauguši par 11,8 milj.LVL jeb 53%.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (Nr.79/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *