Grozījumi Ieroču aprites likumā

2010.gada 26.maijā stājas spēkā Saeimā pieņemtais likums “Grozījumi Ieroču aprites likumā”, kas paredz izmaiņas un papildinājumus vairākos likuma pantos.

Līdz šim likuma 20.panta 1.punkts noteica, ka šaujamieroču iegādāšanās, glabāšanas vai nēsāšanas atļauju bija aizliegts izsniegt personai, kura sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, – agrāk nekā trīs gadus pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; jaunā redakcija: “1) kura sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, – pirms sodāmības dzēšanas vai noņemšanas”.

36.pantā par ieroču, munīcijas, pirotehnisko izstrādājumu u.c. sprāgstvielu komerciālo apriti jaunie grozījumi paredz, ka (4) Valsts pārvaldes iestāde, kas izsniegusi speciālo atļauju (licenci), ir tiesīga to apturēt uz laiku līdz 60 dienām (līdz šim – „ir tiesīga nepagarināt tās derīguma termiņu”).

Grozījums likuma 36.panta trešajā un sestajā daļā par speciālo atļauju (licenču) izsniegšanu uz nenoteiktu laiku stājas spēkā 2011.gada 1.janvārī.

37.pantā minētās speciālās atļaujas (licences), kuras izsniegtas līdz 2010.gada 31.decembrim un kuru derīguma termiņš 2011.gada 1.janvārī nav beidzies, ir spēkā līdz to derīguma termiņa beigām.

42.panta papildinājumi „8.1., 8.2. un 8.3. daļas” stāsies spēkā 2010.gada 1.jūlijā.

 

Lasīt vairāk:www.likumi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *