Karēlijā turpinās vērienīgu investīcijas projektu realizācija kokrūpniecības sektorā

Kārtējā darba grupas sanāksmē, kas nodarbojas ar investīciju piesaisti valsts ekonomikā, tika skatīti vairāki nozīmīgi jautājumi.

Šā gada 26.maija sanāksmē konkrēti tika skatīts jautājums par mēbeļu ražotnes „Swedwood Karelia” projekta realizāciju.

Līdz šim brīdim realizēti jau divi projekta etapi – 2006.gadā palaistas kokzāģēšanas iekārtas, bet 2007.gada augustā sākta mēbeļu plātņu ražošana. Uzņēmums tādējādi radījis 568 darba vietas.

Savukārt projekta trešās kārtas realizācijas bremzējošie faktori ir pieprasījuma kritums pēc ražotās produkcijas, augstās izejvielu cenas un paaugstinātie elektroenerģijas tarifi.

Uzņēmuma problēmu risināšanai, nozares ministriem dots rīkojums papildus izpētīt situāciju un pārdomāt sniedzamos atbalsta pasākumus.

Tāpat sanāksmē tika skatīta būvkompānijas „Kostomukshskaja projekta prezentācija, kas ietilpst prioritāro investīciju projektu sarakstā, paredzot koksnes pārstrādi ar jaunākajām tehnoloģijām.

Uzņēmumā jau notiek pilns kokapstrādes cikls, papildus radītas 52 darba vietas. Savukārt nākošajā etapā plānots iegādāties kokvedējus un uzstādīt papildus kokapstrādes iekārtas, kā arī sākt tehnoloģisko šķeldu ražošanu no kokzāģēšanas atliekām.

Rezultātā kopējā ražošanas jauda jaunajā uzņēmumā būs līdz 170 tūkst.m3 zāģmateriālu gadā.

 

Avots:www.woodbusiness.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *