Krievijā apvienojas kompānijas „RusForest AB” un „Nord Timber Group”

2010.gada 24.maijā Zviedrijas mežsaimniecības un kokapstrādes kompānija „RusForest AB” parakstīja vienošanos ar „Nord Timber Group” īpašniekiem, kas paredz abu kompāniju apvienošanos.

Paredzēts, ka jaunā kompānija būs ideāli piemērota, lai apgādātu Krievijas un Eiropas tirgu ar produkciju no Krievijas ziemeļrietumiem, kā arī ātri augošajiem Āzijas tirgiem un Sibīrijas.

Ar tiesībām ik gadus izstrādāt vairāk nekā 2,2 milj.m3 koksnes, apvienotā kompānija „RusForest” tādējādi varētu kļūt par vienu no piecām lielākajām mežrūpniecības kompānijām Krievijā.

Tāpat apvienošanās rezultātā ievērojami tiks samazināti administratīvie izdevumi.

Apvienotā kompānija tuvākajos gados plāno vidēji gadā izstrādāt līdz 1,6 milj.m3 koksnes un saražot  vairāk kā 600 tūkst.m3 zāģmateriālu.

Mežizstrādes un kokapstrādes kompānijas „Nord Timber Group” īpašumā ir iznomāta meža zeme vairāk kā 1,0 milj.ha platībā, kur cirsmu fonds ir aptuveni 817,5 tūkst.m3 koksnes.

Kopumā šogad „Nord Timber Group” plāno sagatavot 400 tūkst.m3 koksnes (1.ceturksnī jau tika izstrādāti 100 tūkst.m3), kā arī uzstādīt papildus jaunas zāģmateriālu žāvēšanas kameras.

„RusForest AB” rūpnīcas atrodas Sibīrijas austrumos. 2009.gadā „RusForest AB” palielināja zāģmateriālu ražošanas apjomu līdz 166,3 tūkst.m3 (+37,9%). Savukārt, īstenojot kokzāģētavas projektu Irkutskas apgabalā, kompānija plāno zāģmateriālu izlaides apjomu palielināt vēl par 50%.

 

Lasīt vairāk:www.mergers.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *