Krievija izvērtē iespēju Brazīlijā un Vjetnamā izveidot biodegvielas rūpnīcas

Krievijas biotehnoloģiju korporācija „Biotehnologii“, kas tika dibināta 2008.gada martā, lai Krievijā realizētu virkni augsto tehnoloģiju un inovāciju projektus biotehnoloģiju jomā, šobrīd aktīvi pēta iespēju Brazīlijā un Vjetnamā sākt ražot „otrās paaudzes” biodegvielu.

Brazīlija kā zināms pasaules mērogā biodegvielu ražošanā un izmantošanā tikusi vistālāk, no cukurniedrēm saražojot gandrīz pusi pasaules bioetanola. Savukārt Eiropā lielākais biodīzeļdegvielas ražotājs ir Vācija, kas patēriņa veicināšanai to neapliek ar nodokli. Tomēr, kā apgalvojuši speciālisti, biodegvielu ražošanas potenciāls zemes platību un laika apstākļu dēļ Dienvidamerikā ir daudz lielāks nekā Eiropā.

Saskaņā ar „Hart Energy Consultin” minētajām prognozēm ziņojumā Global Biofuels Outlook: 2009-2015, pasaulē biodegvielu izmantošanas apjomi līdz 2015.gadam palielināsies divas reizes, turklāt Brazīlija saglabās savu līderpozīciju biodegvielas eksportētāju sarakstā. Savukārt ASV piedzīvos lielāko biodegvielu izmantošanas kāpumu, palielinot pašreizējo patēriņu par 30%.

Globālais pieprasījums pēc etanola 2015.gadā sastādīs 12-14% no kopējā izmantotā degvielas daudzuma, tādējādi daudzās valstīs „iecērtot” robu pasaules tradicionālā benzīna lietošanā.

 

Līdz 2015.gadam nozīmīgu devumu pasaules biodegvielas ražošanā dos arī tādas valstis, kā Argentīna, Ķīna, Kolumbija, Francija, Indonēzija, Malaizija, Filipīnas un Taizeme.

 

Lasīt vairāk: www.akm.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *