“UPM Kymmene” plāno sākt “otrās paaudzes” biodegvielu ražošanu

Somijas mežrūpniecības koncerns “UPM Kymmene” papīra un celulozes rūpnīcas „Kaukas” teritorijā Lappenrantā (Somijas austrumos) plāno izbūvēt biodegvielu ražotni, kurā produktu ražošanā kā izejviela tiks izmantoti arī mežsaimnieciskie produkti.

Galvenais gala produkts jaunajā ražotnē būs „otrās paaudzes” biodegviela, biogāze, petroleja un nafta.

Paredzēts, ka sākotnējā ražošanas jauda būs 20 000 tonnu biodegvielas gadā, kas nākotnē varētu tikt palielināta līdz 200 000 tonnām.

„UPM” tāpat turpina arī citu „otrās paaudzes” biodegvielu ražošanas iespēju izpēti, paralēli plašāk izvērtējot produktu ietekmi uz vidi „Rauma” celulozes rūpnīcā un „Kymi” papīra un celulozes rūpnīcā.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas minētajām prognozēm „Zaļajā grāmatā” (08.03.2006.), enerģijas pieprasījums pasaulē un CO2 emisijas līdz 2030. gadam pieaugs par 60%, tāpēc kopumā var teikt, ka „otrās paaudzes” biodegvielām ir liels potenciāls, tām ir labas iespējas uzlabot klimatu, turklāt esošie transportlīdzekļu motori derīgi bez salīdzinoši lielas pielāgošanas. Un, ja nākotnē „otrās paaudzes” biodegvielu ražošanas procesus izdosies padarīt pietiekami komerciāli efektīvus, mežsaimniecības produktu loma kļūs vēl lielāka.

 

Lasīt vairāk: w3.upm-kymmene.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *