Muitas politika Krievijas Tālajos Austrumos gremdē meža nozari

Muitas politikas dēļ Krievijas Tālo Austrumu Piejūras apgabalā varētu tikt pārtraukta mežizstrāde, tā kā vērtīgās cieto lapkoku (ozola, oša) koksnes izvedmuitas nodeva paaugstināta līdz 80% (jeb 100 EUR/m3) un eksports kļuvis ekonomiski neizdevīgs.

Kad mīksto lapkoku koksnes izvedmuitas nodoklis vēl netika ieviests, eksports nebija izdevīgs zemo cenu dēļ, savukārt, kad nodoklis tika paaugstināts arī šo koku sugu koksnei (līdz 30%), mežizstrādātāji pārorientējās uz skujkokiem – egli un baltegli, kas arī veido lielāko daļu koksnes eksporta caur Tālo Austrumu Piejūras apgabala ostu “Ольгалеса“.

Šobrīd, kad izvedmuitas nodevu paaugstināšana citu koku sugu apaļkoksnei ir atlikta, mežizstrāde turpinās, tomēr notikumu attīstība pēc pusgada nav prognozējama.

Muitas nodevu paaugstināšanas dēļ Āzijas-Klusā okeāna reģiona valstis pārorientējušās uz citiem resursu ieguves tirgiem. Ķīna un Koreja sākusi patērēt Kanādas un ASV koksni, tādējādi minētā Krievijas reģiona mežizstrādātāji zaudējuši būtisku koksnes resursu noieta tirgu. Tāpat nozares situāciju vēl vairāk pasliktināja pasaules krīze.

Paaugstinot izvedmuitas nodokli visai koksnei par 80%, sākot ar 2011.gada 1.janvāri, mežizstrādes uzņēmumi Piejūras apgabalā būs spiesti pārtraukt darbību. Likumsakarīgi, arī apgabala galvenās ostas “Ольгалеса” darbība tiks pārtraukta, kur jau šobrīd darbinieku skaits samazināts līdz 50 cilvēkiem (pērn darbinieku skaits tika samazināts līdz  150).

 

Lasīt vairāk: www.primamedia.biz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *