Ziemeļaustrumu virsmežniecībā plānots palielināt aļņu medīšanas limitu

Kā liecina virsmežniecības medījamo dzīvnieku uzskaites dati, meža dzīvnieku skaits kopumā palielinājies, izņemot stirnu populāciju.

Stirnu skaits salīdzinājumā ar pagājušā gada uzskaiti kopumā samazinājies vidēji par 36%. Tomēr arī šādā situācijā tiek saskatīts pozitīvais aspekts – bargās ziemas apstākļos izdzīvojuši stiprākie eksemplāri, tāpēc nākotnē gaidāms kvalitatīvāks populācijas pieaugums.

Aļņu skaits palielinājies līdz 2245 dzīvniekiem, par ko liecinot postījumu palielināšanās mežos, tāpēc šo pārnadžu medīšanas limitu paredzēts palielināt līdz 23 – 24%no uzskaitītajiem dzīvniekiem. Arī staltbriežu ir nedaudz vairāk -1477, taču tos ir paredzēts medīt tikpat, cik pērn – vidēji 11% no uzskaitītajiem dzīvniekiem.

Meža cūku skaits ir saglabājies pērnā gada līmenī, bet nomedīta ir tikai puse no atļautā daudzuma.

Arī bebru skaits palicis gandrīz nemainīgs, bet tos medī vēl mazāk, lai arī bebrs tagad ir nelimitēts dzīvnieks.

Ziemas mēnešos Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecība savā teritorijā uzskaitījusi 11 lāčus, 7 no kuriem dzīvo Balvu mežos.

Vilku skaits virsmežniecības teritorijā palielinājies par 14, bet lūšu – par 7. Līdz ar to virsmežniecības teritorijā mīt 114 vilki un 331 lūsis.

 

Lasīt vairāk: www.dzirkstele.lv

http://www.vmd.gov.lv/?sadala=377

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *