Ķīna ievērojami palielinājusi pieprasījumu pēc Ziemeļamerikas koksnes

Augošais pieprasījums Ķīnā ievērojami palielinājis apaļkoku eksportu no divām ostām ASV ziemeļrietumos.

2010.gada 1.ceturksnī no „Longview” ostas (Vašingtonas dienvidrietumos) tika eksportēti 92 649 metrisko tonnu koksnes, kas ir  par 256% vairāk nekā nosūtīto kravu apjoms 2009.gada 1.ceturksnī (26 043 tonnu).

Šādai tendencei turpinoties, tiks pārsniegts iepriekš plānotais šā gada koksnes eksporta apjoms. Jau šobrīd ostas koksnes kravu eksports sasniedzis 93% no iepriekš plānotā eksporta visa gada garumā – 100 000 metriskajām tonnām.

Savukārt no ASV ostas „Olympia” apaļkoku eksports šogad pieaudzis par 14%. Kopumā šogad osta plāno eksportēt aptuveni 100 miljonus bdft (1000 board feet = 2,36 m3) jeb aptuveni 236 tūkst.m3 duglāzijas koksnes.

Ķīna alternatīvos koksnes importa tirgus sāka izpētīt jau pirms vairākiem gadiem, uzreiz pēc Krievijas paziņojuma par plāniem ieviest progresīvo apaļkoku izvedmuitas tarifu līdz 80%.

Lai arī šobrīd tālāka šīs nodevas paaugstināšana ir atlikta, koksnes eksports uz Ķīnu samazinājies par aptuveni 50%, ko cenšas kompensēt ASV un Jaunzēlandes koksnes eksportētāji.

Tāpat no ASV ziemeļrietumu ostām nedaudz palielinājies arī koksnes eksports uz Japānu un Koreju.

 

Lasīt vairāk: www.cunninghamreport.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *