Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides kāpums aprīlī – koksnes produktu ražošanā

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati, 2010.gada aprīlī kopējā valsts rūpniecības produkcijas izlaide faktiskajās cenās bija 338,4 miljoni latu, kas ir nedaudz mazāk (par 2,6%) nekā iepriekšējā mēnesī (2010.gada martā – 329,8 miljoni latu).

Savukārt, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, rūpniecības produkcijas apjoms aprīlī pieauga par 0,1% (tostarp  koksnes un koka izstrādājumu produkcijas apjoms – par 2,2%).

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, šogad rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 9,7%, tai skaitā lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā  – par 36,3%, savukārt mēbeļu produkcijas izlaide samazinājās par 14,9%.

Jau iepriekš tika minēts, ka kokapstrādes eksporta ienākumi (faktiskajās cenās) šā gada 1.ceturksnī pieauga līdz 120,76 miljoniem latu, kas ir par 46% vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Avots: www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *