Mēbeļu eksports no Guangdongas provinces Ķīnā palielinājies par 34%

Ķīnā 50% no visa mēbeļu eksporta veido izvedums no Guangdongas provinces (valsts austrumu piekrastē). Šā gada aprīlī vien mēbeles un mēbeļu detaļas no šīs provinces eksportētas 1,05 miljrd.USD (605,85 milj.LVL) vērtībā, kas ir par 34% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā liecina provinces muitas pārvaldes statistikas dati,  laika periodā no janvāra līdz aprīlim šogad mēbeles un to detaļas eksportētas 3,73 miljrd.USD (2,15 miljrd.LVL) vērtībā, kas ir par 27% vairāk nekā analogajā periodā 2009.gadā.

Produkcija galvenokārt tiek realizēta ASV, Eiropā un Āzijas valstīs. Šogad mēbeļu eksporta noiets ASV un Eiropā palielinājies par 20%, bet Āzijas valstu tirgū – par 77%.

Savukārt eksports no Manzhouli (valsts ziemeļaustrumos), kas ir arī lielākā Ķīnas iekšzemes osta,  mēbeļu eksports pirmo četru mēnešu laikā šogad samazinājies par 67% (produkcija realizēta 552 tūkst.USD vērtībā). Jāatzīmē, ka no Manzhouli mēbeles galvenokārt tiek eksportētas uz Krieviju.

Ziņots, ka 2010.gada 1.ceturksnī ievērojami intensīvāka koksnes produktu tirdzniecība kļuvusi Guangxi provincē (valsts dienvidos), no kurienes koksnes produkti ārvalstu tirgū realizēti 263 milj.USD (151,75 milj.LVL) vērtībā, kas ir par 28% vairāk nekā gadu iepriekš. Arī koksnes produktu imports provincē pieaudzis – par 51%.

Tā kā Ķīnā šogad turpina pieaugt arī investīciju apjoms kokskaidu plātņu rūpniecībā, sagaidāms, ka to ražošanas jauda tuvākajā laikā palielināsies par aptuveni 400 000 kubikmetru.

 

Avots: Tropical Timber Market Report (No.10/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *