Austrālijā atsevišķās produktu eksporta grupās vērojamas pozitīvas iezīmes

Pasaules finanšu krīze nozīmīgākajās tirdzniecības partnervalstīs un straujais māju būvniecības aktivitātes kritums pērn tika izjusts vairākos Austrālijas meža nozares sektoros.

Būtiski samazinājās investīciju apjoms mežsaimniecībā, mežizstrādes apjomi un koksnes produktu eksports (par 5,2%).

Vairāk kā 40% no kopējā meža nozares eksporta valstī veido koksnes šķeldas (80% tiek realizēti Japānas tirgū), tāpēc, samazinoties pieprasījumam pēc šā produkta, pasliktinājās arī kopējie eksporta rezultāti.

Vietējā tirgū pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem un koksnes plātnēm samazinājās (par 13%) galvenokārt zemās māju būvniecības aktivitātes dēļ, kas pazeminājās par 17%.

Nepietiekamais pieprasījums pēc koksnes produktiem izraisīja arī mežizstrādes apjomu samazināšanos (dabiskajos mežu masīvos) no 28,2 milj.m3 līdz 25,2 milj.m3 (-10,7%). Savukārt koku ciršanas apjomi plantāciju mežos pieauga par 6%.

Šogad atsevišķās produktu eksporta grupās esot vērojamas pozitīvas iezīmes: turpina pieaugt finiera lokšņu eksports, pieprasījums Ķīnā pēc koksnes šķeldām. Tāpat arī uzņēmums

Plantation Energy” uz Eiropu nosūtījis pirmo jaunajā rūpnīcā saražoto koksnes granulu kravu.

Plānots, ka līdz 2012.gadam jaunajā rūpnīcā ražošanas jauda tiks palielināta līdz 1,65 miljoniem tonnu koksnes granulu gadā.

 

Avots: www.abare.gov.au

Papildus informācija:Australia’s forests at a glance 2010

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *