Prognozē, ka zāģbaļķu cenas turpmāko mēnešu laikā turpinās paaugstināties

Pēdējo 12 mēnešu laikā visos lielākajos pasaules reģionos skujkoku koksnes zāģbaļķu cenas paaugstinājušās par aptuveni 17%, turklāt izteiktāk – Ziemeļeiropā (Ziemeļamerikā – salīdzinoši mēreni).

2010.gada 1.ceturksnī zāģbaļķu cenu indekss (Global Sawlog Price Index – GSPI) sasniedza 76.77 USD/m3 (44.30 LVL/m3).

Skujkoku zāģmateriālu ražotājiem Centrāleiropas un Ziemeļeiropas reģionos joprojām ir visaugstākās koksnes resursu izmaksas. Piemēram, Zviedrijā un Vācijā šā gada 1.ceturksnī egles zāģbaļķu cenas bija par 28% un 15% augstākas nekā 2009.gada sākumā.

Arī Latvijā un Čehijā zāģbaļķu cenas pēdējo 12 mēnešu laikā nepārtraukti paaugstinājās, kā rezultātā šā gada sākumā Latvijā zāģbaļķu cenas jau bija par 43% augstākas nekā pērn, bet Čehijā – par 25%.

Jaunzēlandē koksnes eksports šā gada 1.ceturksnī pieauga par 50%, bet zāģmateriālu eksports – par 18%. Kokmateriālu kravu pārvadājumu apjoma palielināšanos nodrošināja stabilais koksnes produktu pieprasījums Ķīnā. Rezultātā pašmāju tirgū zāģbaļķu cenas vietējās valūtas izteiksmē paaugstinājās par 4%, bet ASV dolāru izteiksmē – par 38%, savukārt eksporta cenas paaugstinājās par aptuveni 50%.

ASV dolāru izteiksmē par 40% paaugstinājās arī priedes zāģbaļķu cenas Austrālijā.

Uzlabojoties situācijai zāģmateriālu tirgū, sagaidāms, ka zāģbaļķu cenas turpmāko mēnešu laikā turpinās paaugstināties.

 

Avots: www.timberweb.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *