Investoriem ir maza uzticība Eiropas centieniem ierobežot savu parādu krīzi

Investoriem visā pasaulē ir maza uzticība Eiropas centieniem ierobežot savu parādu krīzi un Eiropas Centrālās bankas prezidentam Žanam Klodam Trišē, ko pierāda tas, ka 73% investoru uzskata – Grieķijas defolts ir iespējams.

Tikai 23% norādījuši, ka reģiona gandrīz vienu triljonu ASV dolāru lielā glābšanas pakete gan saturēs kopā Eiropas monetāro savienību, gan novērsīs Grieķijas defoltu.

Vairāk nekā 40% respondentu uzskata, ka Grieķija, iespējams, atteiksies no eiro.

Vairāk nekā 60% aptaujāto investoru uzskata, ka eiro turpinās krist attiecībā pret dolāru nākamo trīs mēnešu laikā.

Eiropas investori esot optimistiskāki par sava reģiona spēju atrisināt savas problēmas – 30% no aptaujātajiem Eiropā uzskata, ka glābšanas paketei būs panākumi.

Savukārt ASV investori esot vispesimistiskākie – tikai 14% no viņiem sagaida, ka Eiropas centieniem būs pozitīvs rezultāts.

Kopumā 40% no investoriem visā pasaulē norādījuši, ka defolti Eiropā ir iespējami pat, neraugoties uz glābšanas paketi, un 35% no investoriem uzskata, ka dažas valstis varētu “izkrist” no eirozonas.

15% aptaujāto paredz, ka ir iespējama Spānijas atteikšanās no eiro kā savas valūtas. Viens no pieciem uzskata, ka šādu soli varētu spert arī Portugāle.

“Šī krīze varētu būt nozīmīgs solis, kas noved pie iespējama eirozonas sabrukuma,” norādījis Ņujorkas “Tradition Asiel Securities Inc.” pārstāvis un aptaujas dalībnieks Viljams Astons Rīss.

 

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *