Finanšu ministrija izstrādājusi plānu legālās uzņēmējdarbības atvieglošanai

Valsts ēnu ekonomikas samazināšanai un godīgas konkurences veicināšanai izstrādātajā plānā galvenie minētie veicamie pamatpasākumi ir legālās uzņēmējdarbības atvieglošana, atbalsts krīzes grūtībās nonākušajiem uzņēmējiem, iespēja legalizēt nedeklarētos ienākumus, kā arī pilnvērtīgāka komunikācija un taisnīgāka nodokļu politika.

Ēnu ekonomikas samazināšanas plāna pasākumu pamatprincips ir veidot izdevīgāku un ērtāku legālo uzņēmējdarbību, savukārt nelegālo jeb pelēko uzņēmējdarbību padarīt neizdevīgāku un grūtāku.

Viens no plānotajiem pasākumiem ir izveidot tā saucamo „balto sarakstu”, kurā pēc noteiktiem kritērijiem tiktu iekļauti legāli strādājoši uzņēmēji, kuriem būtu atvieglota pieeja publiskajiem iepirkumiem, ES fondu projektu realizācijai un mazākas administratīvās kontroles.

Atbalstot īslaicīgās grūtībās nonākušos uzņēmējus, plānots piedāvājāt vienreizēju pasākumu – soda naudas un nokavējuma naudas norakstīšanu, ja noteiktā laikā tiek samaksāts pamatparāds.

Plānu ēnu ekonomikas mazināšanai un godīgas konkurences veicināšanai plānots 17.jūnijā izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *