Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veici­nāšanas un ārvalstu investīciju piesaistes pamat­nostādnes 2010.-2016.gadam

Eksporta veicināšanas un ārvalstu investīciju piesaistes politikas pamatprincipus, mērķus un sasniedzamos rezultātus nosaka Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veici­nāšanas un ārvalstu investīciju piesaistes pamat­nostādnes 2010.-2016.gadam, kas apstiprinātas ar Ministru kabineta 2009.gada 19.jūnija rīkojumu Nr.413.

Pamatnostādnes aptver visas galvenās tautsaimniecības nozares, paredzot trīs galvenos rīcības virzienus: eksporta konkurētspējas paaugstināšana, atbalsta instrumenti un līgumtiesiskais nodrošinājums.

Konkrēti pasākumi šajos rīcības virzienos paredzēti Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veici­nāšanas un ārvalstu investīciju piesaistes pasākumu plānā 2010.-2011.gadam, kas apstiprināts ar Ministru kabineta 2010.gada 31.marta rīkojumu Nr.181.

Plānā paredzēti tādi pasākumi kā informatīvais un konsultatīvais atbalsts komersantiem, finanšu instrumenti eksporta veicināšanai, institucionālais atbalsts prioritāro eksporta tirgu apgūšanai, eksporta mārketinga pasākumi ārvalstīs, ārvalstu investīciju piesaistes pasākumi un līgumtiesiskās bāzes paplašināšana.

 

Avots: Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *