Vācijas tirgū turpina paaugstināties skujkoku zāģmateriālu cenas

Straujais skujkoku zāģmateriālu cenu kāpums Vācijas tirgū nepārtraukti turpinājās arī aizvadītajās pāris nedēļās. Atsevišķu sortimentu cena paaugstinājusies pat līdz 2007.gada cenu līmenim, bet tādu sortimentu kā jumta spāres, līmētās un garumā saaudzētās celtniecības brusas, cenas atsevišķos darījumos jau pārsniegušas augstāko, 2007.gada februārī, sasniegto cenu virsotni.

Koka latu un planku cenas jūnija pirmajā nedēļā bija tikai par 2 – 4% zemākas nekā 2007.gadā.

Kopumā skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjoms Vācijas zāģētavās atkarīgs no zāģbaļķu piedāvājuma, kas šobrīd dažādos reģionos ir ļoti atšķirīgs. Piemēram, Vācijas dienvidu daļā koksnes pārstrādes uzņēmumi izjūt zināmu koksnes deficītu, turpretī valsts rietumu un ziemeļu daļā koksnes piedāvājums šobrīd raksturots kā salīdzinoši adekvāts.

Prognozēts, ka tuvākajā laikā (vasaras mēnešos) situācija būtiski nemainīsies, respektīvi, nepietiekama resursu apjoma dēļ ražotāji nespēs palielināt gatavās produkcijas piedāvājumu, tāpēc cenas turpinās paaugstināties.

Jau jūnija pirmajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, skujkoku zāģmateriālu cenas Vācijas tirgū paaugstinājās vidēji par 2 – 4%, bet, salīdzinot ar 2009.gada jūnija sākumu, šogad zāģmateriālu cenas ir paaugstinājušās jau par 23 – 51%.

 

Skatīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *