Vācijas dendrologi Latvijā apmeklē Baltijas lielāko dendroloģisko kolekciju

Šā gada 6.jūnijā Vācijas Dendrologu biedrības (Deutsche dendrologische Gesellschaft – DDG)  prezidenta profesora Dr. Petera Šmita un Dr. Mirko Līzebaha vadībā 40 cilvēku grupa viesojās Latvijā, apmeklējot Baltijas lielāko dendroloģisko kolekciju –  Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, LVM Skrīveru dendrāriju un LVM Kalsnavas arborētumu.

Pēc izzinošās ekskursijas un vizītes Kalsnavas arborētumā Vācijas dendrologu biedrības prezidents Dr. Peters Šmits īpašu pateicību izteica AS „Latvijas valsts meži” vadībai, atzīstot, ka Vācijā nemaz nav tik daudz šādu sakoptu kolekciju.

Kalsnavas abrobētums ir lielākā dekoratīvo koku un krūmu kolekcija Latvijas austrumdaļā. Šeit 130 hektāru lielā platībā apskatāmi daudzi, nekur citur Latvijā nesastopami koki. Arborētumā atrodas arī Latvijā lielākā egļu un  kokaugu kolekcija, kas apskatei pieejama no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par koku un krūmu audzēšanu, tiek piedāvātas konsultācijas un ekskursijas, kā arī padomi ainavas veidošanā, tāpat šeit iespējams iegādāties koku un krūmu stādus.

 

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *