Jaunzēlande un Ķīna vienojas par modificētās koksnes produktu ražošanu

Jaunzēlandes meža nozares uzņēmums “Forme Consulting Group” (Velingtonā) plāno uzsākt sadarbību ar Ķīnas uzņēmumu „Tiianjin Sunwin Group“, ekoloģisku, augstas kvalitātes būvdetaļu ražošanai Eiropas noieta tirgiem.

No Jaunzēlandes priedes plantāciju mežiem iegūtās koksnes pārstrādei produktos, kas būtu piemēroti apdraudēto koku sugu koksnes produktu aizstāšanai, plānots izmantot jaunu, videi drošu, koksnes modifikācijas veidu.

Kokapstrādes uzņēmums tiks izbūvēts aptuveni 30 km attālumā no Tjaņdziņas ostas, kas ir viena no lielākajām Ķīnas ostām un piektā lielākā osta pasaules mērogā.

Aptuveni 100 000 kubikmetru augstas kvalitātes zāģbaļķu pirmapstrāde (sazāģēšana un žāvēšana) tiks veikta Jaunzēlandē, bet tālākapstrādei sagatavotie zāģmateriāli tiks nosūtīti uz jauno  kokapstrādes uzņēmumu Ķīnā, kas modificētās koksnes produktu ražošanu varētu uzsākt 2012.gada beigās.

Eksporta projekts veiksmīgi tika sastādīts pateicoties Jaunzēlandes un Ķīnas brīvās tirdzniecības vienošanās līgumam. Abu valstu Saprašanās memorands tika parakstīts šā gada 9.jūnijā Tjaņdziņā, kas ir trešā lielākā pilsēta Ķīnā.

Modificētās koksnes augstas pievienotās vērtības produkti tiks ražoti patēriņam būvniecības sektorā Eiropā, tādējādi aizstājot Āfrikas tropu koksnes produktus, kuru importu vairākas Eiropas valstis ierobežojušas, lai palīdzētu novērst tropu mežu izciršanu, kas ir pasaules lielākā bioloģiskā ekosistēma.

 

Avots:www.fridayoffcuts.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *