Kokmateriālu tirgus situācija Gabonā pēc koksnes eksporta aizlieguma ieviešanas

Šā gada 15.maijā stājoties spēkā  koksnes eksporta aizliegumam Gabonā (Centrālāfrikā), šobrīd valsts ostā atrodas aptuveni 60 000 kubikmetru koksnes, kas nedrīkst tikt eksportēta, neskatoties uz parakstītajiem piegādes līgumiem.

Saskaņā ar sniegtajiem ziņojumiem, Gabonas Meža dienests aktīvi sekojis līdzi nozares uzņēmumu aktivitātēm, atzīstot, ka jaunā regula tiek ievērota.

Mežizstrādes apjoma samazināšanās gan palielinājusi bezdarba līmeni valstī, tomēr jau drīzumā, palielinoties investīcijām koksnes pārstrādes attīstīšanai  vietējā tirgū un līdz ar to arī ražošanas apjomu pieaugumam, sagaidāma nodarbinātības palielināšanās.

Koksnes cenas valstī pamazām turpina paaugstināties, savukārt zāģmateriālu cenas ir salīdzinoši stabilas (atkarībā no sortimentiem maija mēnesī cenas variēja diapazonā 275 – 540 EUR/m3).

Pašreizējā ekonomiskā situācija Eiropas Savienības valstīs un Ziemeļamerikā neļauj ražotājiem palielināt zāģmateriālu eksportu vai noteikt augstākas zāģmateriālu cenas. Īpašu spriedzi tas rada uzņēmumiem, kas nav spējuši izvairīties no ražošanas izmaksu paaugstināšanās zāģbaļķu cenu kāpuma dēļ.

Tomēr atsevišķas pazīmes liecina, ka Ziemeļeiropas valstu importētāji, mazo zāģmateriālu krājumu dēļ, ir gatavi maksāt arī augstāku cenu.

 

Lasīt vairāk: www.globalwood.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *