Lielākā tropu koksnes eksportētājvalsts Āfrikā uzņēmusies pārtraukt nelegālās koksnes tirdzniecību

Kamerūna (Centrālāfrikā) parakstījusi vienošanos – ES brīvprātīgo partnerattiecību nolīgumu (VPA), tādējādi uzņemoties pienākumu izskaust nelegāli iegūtās koksnes, t.sk. no šādas koksnes ražotu produktu, tirdzniecību uz ES un citām pasaules valstīm.

Vienošanās paredz, ka līdz 2012.gadam visiem koksnes produktiem, kas tiek realizēti ES valstīs, jābūt atbilstošai licencei, kas apliecina to legalitāti.

Šāds lēmums vērtējams kā reāla rīcība klimata pārmaiņu novēršanā, tā kā meža ekosistēmas degradācija nelikumīgas mežizstrādes rezultātā ir viens no problēmas cēloņiem.

Uz ES valstīm no Kamerūnas tiek eksportēti aptuveni 80% saražoto zāģmateriālu, savukārt koksne (60%) galvenokārt tiek eksportēta uz Ķīnu (2008.gadā gan apaļkoku eksports uz Ķīnu samazinājās par 45%).

Meža platības Kamerūnā klāj gandrīz pusi no valsts teritorijas – aptuveni 20 miljonus hektāru.

Laika periodā no 2000.līdz 2005.gadam šajā Centrālāfrikas valstī ik gadu tika izcirsti meži aptuveni 220 000 hektāru platībā, kas vienā piecgadē kopumā ir 5% no valsts meža platībām.

2008.gadā no valsts tika eksportēta apaļkoksne 157,1 tūkst.m3 apjomā, kas ir par 127,8 tūkst.m3 vairāk nekā 2007.gadā, savukārt zāģmateriālu eksports samazinājās par 50%, sastādot 258,5 tūkst.m3.

 

Avots: www.news.mongabay.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *