Vides ministrija piebremzē koksnes ciršanas apjomu valsts mežos izskatīšanu valdībā

Kā zināms, medijos atspoguļotā AS „Latvijas valsts meži” īstenotā cirsmu koncentrēšanas politika sabiedrībā radījusi plašu rezonansi, tāpēc Vides ministrs Raimonds Vējonis aicinājis topošajiem meža apsaimniekošanas plāniem nodrošināt stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanu. Tāpat Vides ministrija iesniegusi iebildumus Zemkopības ministrijas Meža departamentā attiecībā uz sagatavoto noteikumu projektu par koksnes ciršanas tāmi galvenajā cirtē valsts mežos.

Saskaņošanā šobrīd atrodas Valsts meža dienesta aprēķinātais maksimālais koku ciršanas apjoms galvenajā cirtē nākamās piecgades laikā – 21,4 milj.m3 koksnes (85 893 ha platībā) jeb aptuveni 4,3 milj.m3 gadā.

Vairāki nozares speciālisti gan pauduši, ka koksnes krājas apjoms uz hektāru ir lielāks, nekā norādīts Meža valsts reģistrā (MVR), tāpēc arī ciršanas tāme būtu nosakāma 4,6 – 6,5 milj.m3 apjomā.

Tomēr jāņem vērā, ka noteiktajā maksimāli pieļaujamajā koku ciršanas apjomā netiek ietverts baltalksnis un apse, kā arī koksne, kas izstrādāta kopšanas, sanitārajās un rekonstruktīvajās cirtēs, tādējādi kopējais valsts mežos izcērtamās koksnes apjoms ir lielāks.

Valdības noteiktais maksimāli pieļaujamais ciršanas apjoms 2006.-2010.gadā galvenajā cirtē bija 24,490 milj.m3 koksnes (96 235 ha platībā).

 

Avots: „Dienas bizness” (Nr.91/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *