Regula par pienākumiem tirgus dalībniekiem, kuri laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus

Visā pasaulē augot pieprasījumam pēc koksnes un koksnes izstrādājumiem, strauji aug arī to tirdzniecības apmēri, kā rezultātā daudzās koksnes ražotājās valstīs nelegālā mežizstrādē iegūtas koksnes tirdzniecība veido ļoti lielu daļu no kopējās koksnes tirdzniecības.

Attiecībā uz tirgus dalībniekiem, kas pirmo reizi iekšējā tirgū laiž kokmateriālus un koka izstrādājumus, šī regula nosaka pasākumus, lai mazinātu iespējamību, ka tirgū laiž nelikumīgi iegūtus kokmateriālus vai koka izstrādājumus, kas izgatavoti no tādiem kokmateriāliem.

Ar šo regulu ES beidzot ir panākusi attīstību, jo tajā tiek uzsvērta to tirgus dalībnieku atbildība, kuri ir iesaistīti koksnes laišanā ES tirgū. Šis Eiropas Komisijas priekšlikums ir nepieciešams, lai cīnītos pret mežu izciršanu un nelikumīgu mežizstrādi, nosakot stingru likumības standartu koksnei un koksnes izstrādājumiem, palīdzētu aizsargāt mežus un bioloģisko daudzveidību, mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi un ievērotu to cilvēku tiesības, kuri ir atkarīgi no mežu resursiem.

 

Lasīt vairāk: www.eur-lex.europa.eu

Starptautiskās tirdzniecības komisijas atzinums (2008/0198(COD))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *